Θεσπρωτός-Αμφίλοχος 1-3

Ο Αμφίλοχος κατάφερε να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τον Θεσπρωτό παίρνοντας μεγάλη ανάσα στην προσπάθεια της ομάδας για παραμονή στην κατηγορία.

Η εικόνα του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο ήταν απογοητευτική για τις δύο ομάδες καθώς αμφότερες δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του ματς άλλαξε άρδην με πολλές καλές ευκαιρίες και γκολ. Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 47’ με  τον Καβαλάρη να κάνει το 1-0. Η απάντηση για τους φιλοξενούμενους ήταν άμεση και οχτώ λεπτά αργότερα στο 55’ ο Παν. Τσιούνης έκανε το 1-1. Ο Αμφίλοχος δεν σταμάτησε εκεί, εκμεταλλευόμενος την αποβολή του Μπάρκα στο 60’ ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ στο 72’ με τον Χρυσούλη. Το τελικό 1-3 έκανε πέντε λεπτά αργότερα ο Απ. Τσιούνης στο 77’.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ : Βενέτης, Καλατζής, Λιαμίρας, Ζώης, Κωνσταντάκος (64' Πανταζής), Αθανασίου, Μουρούτης, Σπ. Παππάς, Γιαννακός, Καβαλάρης, Μπάρκας.

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ :Σιαπάτης, Γιάχος, Ζίγγιρης, Λιανός, Μητσόπουλος, Καρτσακλής, Βούρτσας (82' Αγγέλης), Χρυσούλης, Απ. Τσιούνης, Παν. Τσιούνης (77' Ζιάκκας), Βαϊνάς (64' Στάμος).