Μακεδονικός Σιάτ.–Σειρήνα 0-2

Ζωντανές τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία διατήρησε η Σειρήνα, μετά τη νίκη της με 2-0 επί του ουραγού Μακεδονικός Σιάτιστας.

Το παιχνίδι κινήθηκε σε… ρηχά νερά στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο 45λεπτο. Στο 52’ ο Καραγιάννης έκανε το 1-0, ενώ ο Δούμας σφράγισε τη νίκη για την ομάδα των Γρεβενών στο 70’.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Μυλωνάς, Ντίνας, Κωντσιόγλου, Στεργίου, Λάτσος, Καραγκούνης, Γράβας (81’ Τέρτης), Τσιαούσης, Ντέρος (50’ Τσιούκαλιας), Νούσιος, Μεσημέρης (74’ Ωττας).

ΣΕΙΡΗΝΑ: Τσακστάρας, Τσιάτσιος (78’ Βαζάκας), Πολύζος, Κυριακίδης, Λάμαρης, Γκέτσιος, Μπόζιαρης (74’ Γεωργίου), Ιωαννίδης, Δούμας (81’ Φαρμάκης), Τζερεμές, Καραγιάννης

ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ