Εθ. Σαγέικων-Αστ.Μαχαιράδου 4-0

Βαριά ήττα γνώρισε ο Αστέρας Μαχαιράδου στην έδρα του Εθνικού Σαγέικων με 4-0.

Με χατ τρίκ του Αποσκτίτη, ο Εθνικός διέσυρε τον Αστέρα, ο οποίος τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες λόγω αποβολής των Πήλικα και Ρίκου.
Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε για τους γηπεδούχους στο 29ο λεπτό από τον Αποσκτίτης με ωραίο πλασέ στην κίνηση. Το δεύτερο του αγώνα, αλλά και προσωπικό του γκολ πέτυχε στο 41ο λεπτό ο Αποσκτίτης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Στο 70΄ ήρθε ο Φίλιππας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για να ανεβάσει τον δίκτυ του σκορ στο 3-0 και εννέα λεπτά αργότερα ο Αποσκτίτης με το τρίτο προσωπικό του τέρμα να διαμορφώσει  το τελικό 4-0.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Μαρκαντωνάτος της Ηλείας

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ: Σταθόπουλος, Γερασιμόπουλος, Κολλιόπουλος (76’ Πυρρής), Μπατέλος, Ανδριέλος, Κακαρούμπας (79’ Ασλανίδης), Λαθύρης, Μαγκαφάς, Αποσκίτης, Μπράτης, Φίλιππας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ: Ρίκος, Αντίοχος Χ. (69' Πήλικας), Προκόπης, Καλαμαράς, Σέλληνας, Παπαδάτος (62’ Ραυτόπουλος), Αρκαδιανός, Νικολόπουλος (58΄ Τσιλίκης), Πάστρας, Ματαράγκας, Κακολύρης