Νέα ήττα για Στουρμ

Για ακόμα ένα παιχνίδι η Στουρμ έδειξε προβλήματα στην άμυνα και ηττήθηκε με 4-2 από την Αντμίρα.

Ούτε στο τέταρτό της εκτός έδρας παιχνίδι για το φετινό πρωτάθλημα κατάφερε να πάρει τη νίκη η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League.

Η ομάδα του Φράνκο Φόντα ηττήθηκε με 4-2 από την Αντμίρα δείχνοντας πολλά κενά στην άμυνα, ενώ τελείωσε το παιχνίδι και με δέκα παίκτες.

Μόλις στο 6’ ο Ουεντραόγκο έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, οι οποίοι έκλεισαν ιδανικά το πρώτο ημίχρονο, καθώς πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα με τους Χόσινερ (22’) και Σάσνερ (44’).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Στουρμ προσπάθησε να ανατρέψει το σκορ και μείωσε σε 3-2 με τέρματα των Σάμπις (57’) και Μποντούλ (72’) ο οποίος όμως δέκα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε και ουσιαστικά στέρησε το δικαίωμα από την ομάδα του για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Έτσι στο 88’ ο Σουλιμάνι διαμόρφωσε το τελικό 4-2 για την Αντμίρα που φέρνει την Στουρμ έξι βαθμούς μακριά από την κορυφή.

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ: Γκράτσεϊ, Μπέργσταλερ, Ντούντιτς (46’ Φέλντχοφερ), Στάντφεστ, Ποπκάντζε, Φόντα (76’ Μουράτοβιτς), Βέμπερ, Χελζλ, Μποντούλ, Μπούκβα (46’ Βολφ), Σάμπις.