Μουντιάλ 2022: Ο Νόπερτ σώζει και ο Ντεπάι «εκτελεί» (Videos)

Μουντιάλ 2022: Χαμένο τετ α τετ του Πούλισικ για τις ΗΠΑ, γκολ επιτομή του «χτισίματος» απ’ τον Ντεπάι για τους Ολλανδούς.

Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε το πρώτο ματς των νοκ άουτ. Οι ΗΠΑ στο 3ο λεπτό κόντρα στην Ολλανδία είχε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί. Ο Πούλισικ βρέθηκε καλυπτόμενος απέναντι στον Νόπερτ, με τον τερματοφύλακα των «οράνιε» να κρατά το μηδέν για την ομάδα του. Κάτι που δεν έκαναν οι Αμερικανοί λίγο μετά.

Στο 10ο λεπτό σε μια φάση επιτομή του «χτισίματος» παιχνιδιού, οι Ολλανδοί προηγήθηκαν στο σκορ. Με πάσες από την περιοχή τους έφτασαν την μπάλα στα καρέ των ΗΠΑ. Εκεί έγινε το γύρισμα από δεξιά και ο Ντεπάι με τη μία δε δυσκολεύτηκε να πλασάρει στα δίχτυα απ’ το ύψος του πέναλτι για το 1-0 των «οράνιε».

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή