Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (25/6)
SHARE
fifa.com

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (25/6)

Οι μεταδόσεις της δωδέκατης ημέρας του Μουντιάλ 2018 (photos)

Με τέσσερα παιχνίδια συνεχίζεται το πρόγραμμα στην φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018.

Την Δευτέρα (25/6) ανοίγει η αυλαία της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής στους ομίλους της διοργάνωσης, με τα παιχνίδια στον Α’ και τον Β’ όμιλο. Τα παιχνίδια της τελευταίας… στροφής των γκρουπ θα διεξαχθούν την ίδια ώρα και η… αρχή θα γίνει στις 17:00 με τον αγώνα της Ουρουγουάης με την Ρωσία και της Σαουδικής Αραβίας με την Αίγυπτο.

Το παιχνίδι της «σελέστε» με τους διοργανωτές θα λάβει χώρα στη Σαμάρα και η γραπτή περιγραφή θα γίνει από το Onsports, ενώ η μετάδοση του αγώνα από το πρώτο κανάλι της ΕΡΤ. Παράλληλα, από την ΕΡΤ 2 θα μεταδοθεί το άλλο ματς του ομίλου, το οποίο γίνεται στο Βόλγογκραντ.

Uruguay

Το πρόγραμμα της ημέρας θα ολοκληρωθεί με τα δύο παιχνίδια του Β’ ομίλου στις 21:00. Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει το ματς του Ιράν με την Πορτογαλία. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο Καλίνινγκραντ με το νικητή να παίρνει την πρόκριση για την επόμενη φάση. Η μετάδοση θα γίνει από το δεύτερο κανάλι της κρατικής τηλεόρασης.

Τέλος, από την ΕΡΤ 1 θα μεταδοθεί το άλλο ματς του ομίλου, όπου το Μαρόκο αντιμετωπίζει την Ισπανία. Οι Αφρικανοί έχουν μείνει εκτός συνέχειας, με τους «φούριας ρόχας» να χρειάζονται μόλις έναν βαθμό, προκειμένου να εξασφαλίσουν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του Μουντιάλ.

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία των ομίλων

Συνοπτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ:

Φάση ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1
Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1
Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3
Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία 2-1
Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία 1-1
Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία 0-1
Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία 2-0
Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1
Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό 0-1
Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία 1-1
Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0
Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς 3-0
Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία 1-2
Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία 1-2
Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη 1-2
Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος 3-1

WorldCupGroupStage

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0
Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία 1-0
Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία 0-1
Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία 1-1
Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού 1-0
Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία 0-3
Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα 2-0
Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία 2-0
Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία 1-2
Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία 5-2
Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό 1-2
Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία 2-1
Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς 6-1
Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη 2-2
Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία 0-3
Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

Διαβάστε ΕΔΩ όλα τα νέα του Μουντιάλ

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

WorldCupBracket

Φάση των «16»

Σάββατο 30/6 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 30/6 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 1/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 2/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 2/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τρίτη 3/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 3/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

Προημιτελικά

Παρασκευή 6/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Σάββατο 7/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Ημιτελικά

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Μικρός τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη

Τελικός

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Δώνης: «Από την αρχή στα δύσκολα, να καταλάβουν πως υπάρχουν απαιτήσεις»
Δώνης: «Από την αρχή στα δύσκολα, να καταλάβουν πως υπάρχουν απαιτήσεις»
Μαρτίνς: «Έτοιμοι για τα προκριματικά»
Μαρτίνς: «Έτοιμοι για τα προκριματικά»
Ευχαρίστησε Σίνγκλετον η ΚΑΕ Παναθηναϊκός (photo)
Ευχαρίστησε Σίνγκλετον η ΚΑΕ Παναθηναϊκός (photo)
ΑΕΚ: Οι υποψήφιοι αντίπαλοι στο Champions League
ΑΕΚ: Οι υποψήφιοι αντίπαλοι στο Champions League

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies