Football League: Σπουδαίο «διπλό» για Καβάλα

Η Καβάλα πέρασε νικηφόρα από τη Βέροια και κάνει όνειρα… μπαράζ.

Στο κόλπο για τη δεύτερη θέση μπήκε η Καβάλα, μετά την εκτός έδρας νίκη της επί της Βέροιας με 2-0. Οι «Αργοναύτες» ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και στο 60’ ο Γαβριηλίδης με κεφαλιά πέτυχε το 0-1, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε χάσει στο 55’ μεγάλη ευκαιρία.

Η Βέροια πίεσε για την ισοφάριση, αλλά η Καβάλα κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και την αποβολή του Ταΐρη, με τον Λάζαρο Ορφανίδη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το τελικό 0-2.

. Καλαμάτα 12 13-22

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ