Live Chat Ολυμπιακός-Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-1 (τελικό)

Ολυμπιακός-Σλόβαν Μπρατισλάβας: Παρακολουθήστε και σχολιάστε την εξέλιξη του αγώνα από το Live Chat του Onsports.

Ολυμπιακός-Σλόβαν Μπρατισλάβας. Η ώρα της πρώτης «μάχης» για τον 3ο προκριματικό του Europa League έφτασε. Στις 22:00 στο «Γ. Καραϊσκάκης», οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται τους Σλοβάκους, με στόχο το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα Play Offs.

Ο Κάρλος Κορμπεράν θα κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο του Ολυμπιακού, ωστόσο έχει να αντιμετωπίσει τρία σημαντικά προβλήματα. Οι Σίμε Βρσάλικο και Κώστας Μανωλάς έχουν τεθεί εκτός μάχης λόγω τραυματισμών, ενώ ο Ινμπόμ Χουάνγκ βγήκε από την ευρωπαϊκή λίστα ελέω ενός ζητήματος με τα χαρτιά του από την Ομοσπονδία της Ρωσίας.

Από την άλλη, οι Σλοβάκοι έρχονται στο φαληρικό γήπεδο έχοντας κι αυτοί μερικές απουσίες. Ο Σάπονιτς έχει συμπληρώσει κάρτες και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής, ενώ προβλήματα τραυματισμών αντιμετωπίζουν οι Βάις και Χόλμαν.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Λορένς Βισέρ από το Βέλγιο. Βοηθοί του θα είναι οι Ρίεν Βάνιζερε, Τιμπόντ Νάισεν και τέταρτος ο Λοθάρ Ντχοντ, άπαντες Βέλγοι.

Παρακολουθήστε και σχολιάστε το Ολυμπιακός-Σλόβαν Μπρατισλάβας από το Live Chat του Onsports:

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα