Άρσεναλ – Βαλένθια: Τρομερό ημίχρονο με τρία γκολ στα πρώτα 25 λεπτά! (videos)

Φοβερός ρυθμός και τρία γκολ από το πρώτο μισάωρο στη «μάχη» της Άρσεναλ με την Τσέλσι για τους «4» του Europa League!

Ένας ημιτελικός που τα έχει… όλα, και κυρίως γκολ, διεξήχθη στο «Emirates» ανάμεσα σε Άρσεναλ και Βαλένθια. Η νυν και η πρώην ομάδα του Ουνάι Εμερί κατάφεραν να μετατρέψουν σε… χορταστικό το πρώτο ημίχρονο του μεταξύ τους ματς για τους «4» του Europa League, σκοράροντας τρεις φορές πριν καλά – καλά φύγει το πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 11’ ο Ντιακαμπί άνοιξε το σκορ για τις «νυχτερίδες» με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Η απάντηση για την Άρσεναλ ήρθε στο 18’ με τον Λακαζέτ σε μια γρήγορη αντεπίθεση να βρίσκει δίχτυα και να κάνει το 1-1.

Η ολική ανατροπή για την Άρσεναλ, έγινε στο 25’ όταν και πάλι ο Λακαζέτ με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Περιστέρι, Ολυμπιακός-Ναντ και Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs
Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες