Europa League: Κρίνονται προκρίσεις
8 SHARES

Europa League: Κρίνονται προκρίσεις

Παιχνίδια με έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον, διεξάγονται απόψε, για την 5η αγωνιστική του Europa League.

Διεξάγεται απόψε, η 5η αγωνιστική του Europa League, με πολλούς αγώνες να κεντρίζουν το ενδιαφέρον, καθώς αναμένεται να ξεκαθαρίσει η υπόθεση πρόκριση, στους περισσότερους ομίλους της διοργάνωσης.

Φυσικά, υπάρχει έντονο το ελληνικό στοιχείο με τις «μάχες» του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ απέναντι σε Μίλαν και Τσέλσι αντίστοιχα, να τραβούν τα βλέμματα.

Ιδιαίτερα κρίσιμες, μπορούν να χαρακτηριστούν οι αναμετρήσεις Σάλτσμπουργκ - Λειψία, Ρόζενμποργκ - Σέλτικ, Ζενίτ - Κοπεγχάγη, Μπορντό - Σλάβια Πράγας, Μίλαν - Ντουντελάνζ, Ρέιντζερς - Βιγιαρεάλ, Σπαρτάκ Μόσχας - Ραπίντ Βιέννης, Μάλμε - Γκενκ, Σάρπσμποργκ - Μπεσίκτας, Κράσνονταρ - Ακίσαρσπορ, Σταντάρ Λιέγης - Σεβίλλη και ΜΠΑΤΕ - Βίντι

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος

Λουντογκόρετς-ΑΕΚ Λάρνακας 22:00
Λεβερκούζεν-Ζυρίχη 22:00

Βαθμολογία: Ζυρίχη 9, Λεβερκούζεν 6, ΑΕΚ Λάρνακας 1, Λουντογκόρετς 1.

2ος Όμιλος

Σάλτσμπουργκ - Λειψία 19:55
Ρόζενμποργκ - Σέλτικ 19:55

Βαθμολογία: Σάλτσμπουργκ 12, Λειψία 6, Σέλτικ 6, Ρόζενμποργκ 0

3ος Όμιλος

Ζενίτ - Κοπεγχάγη 19:55
Μπορντό - Σλάβια Πράγας 19:55

Βαθμολόγία: Ζενίτ 8, Σλάβια Πράγας 7, Κοπεγχάγη 5, Μπορντό 1

4ος Όμιλος

Φενέρμπαχτσε - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 19:55
Άντερλεχτ - Σπάρτακ Τρνάβα 19:55

Βαθμολογία: Ντιναμό Ζάγκρεμπ 12, Φενέρμπαχτσε 7, Σπάρτακ Τρνάβα 3, Άντερλεχτ 1

5ος Όμιλος

Βόρσκλα - Άρσεναλ 19:55
Καραμπάγκ - Σπόρτινγκ Λισαβόνας 19:55 

Βαθμολογία: Άρσεναλ 10, Σπόρτινγκ Λισαβόνας 7, Βόρσκλα 3, Καραμπάγκ 3

6ος Όμιλος

Μπέτις - Ολυμπιακός 19:55
Μίλαν - Ντουντελάνζ 19:55

Βαθμολογία: Μπέτις 8, Μίλαν 7, Ολυμπιακός 7, Ντουντελάνζ 0

7ος Όμιλος

Ρέιντζερς - Βιγιαρεάλ 22:00
Σπαρτάκ Μόσχας - Ραπίντ Βιέννης 17:50 

Βαθμολογία: Βιγιαρεάλ 6, Σπαρτάκ Μόσχας 5, Ρέιντζερς 5, Ραπίντ Βιέννης 4

8ος Όμιλος

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μαρσέιγ 22:00
Απόλλων Λεμεσού - Λάτσιο 22:00 

Βαθμολογία: Άιντραχτ Φρανκφούρτης 12, Λάτσιο 9, Απόλλων Λεμεσού 1, Μαρσέιγ 1

9ος Όμιλος

Μάλμε - Γκενκ 22:00
Σάρπσμποργκ - Μπεσίκτας 22:00

Βαθμολογία: Γκενκ 7, Σάρπσμποργκ 5, Μάλμε 5, Μπεσίκτας 4

10ος Όμιλος

Κράσνονταρ - Ακίσαρσπορ 19:55
Σταντάρ Λιέγης - Σεβίλλη 22:00

Βαθμολογία: Κράσνονταρ 9, Σεβίλλη 9, Σταντάρ Λιέγης 6, Ακίσαρσπορ 0

11ος Όμιλος

Αστάνα - Ντιναμό Κιέβου 17:50
Γιάμπλονετς - Ρεν 22:00

Βαθμολογία: Αστάνα 8, Ντιναμό Κιέβου 8, Ρεν 3, Γιάμπλονετς 2

12ος Όμιλος

Τσέλσι - ΠΑΟΚ 22:00
ΜΠΑΤΕ - Βίντι 19:55 

Βαθμολογία: Τσέλσι 12, Βίντι 6, Μπάτε 3, ΠΑΟΚ 3

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού έγινε προπονητής (photo)
Πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού έγινε προπονητής (photo)
MasterChef: Αποκλειστικό: Η δημόσια συγγνώμη της Σπυριδούλας μετά τον τελικό (video)
MasterChef: Αποκλειστικό: Η δημόσια συγγνώμη της Σπυριδούλας μετά τον τελικό (video)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (22/5)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (22/5)
Ημερήσιες Προβλέψεις για όλα τα Ζώδια 23/05
Ημερήσιες Προβλέψεις για όλα τα Ζώδια 23/05