1ος Όμιλος: Κοντά στον αποκλεισμό ο Απόλλων Λεμεσού (videos)

Την ήττα με 2-0 από την Γκλάντμπαχ γνώρισε στη Λεμεσό ο Απόλλωνας για να απομακρυνθεί από το όνειρο της πρόκρισης.

Δεν μπόρεσε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα ο Απόλλωνας Λεμεσού στην εντός έδρας αναμέτρησή του με την Γκλάντμπαχ, όπου γνώρισε την ήττα με 2-0 για να γίνει αρκετά δυσκολότερο το έργο της πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Τα «πουλάρια» στο 56’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Ράφαελ, για να έρθει ο Χέρμαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ: Μπρούνο Βάλε, Μέλντερ (67' Παπουλής), Μερκής, Ρομπέρ, Μεριέμ, Ανγελί, Γουίλερ, Φάρλεϊ, Αμντανί, Τουράμ, Αμπραχάμ (60' Στυλιανού, 65' Λόπεθ)
ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Σομέρ, Βεντ, Τζόνσον, Γιάντσκε, Στρανζλ, Τραορέ (80' Χαν), Νορντβάιντ, Κράμερ, Αζάρ (90+1' Μπρούερς), Ράφαελ, Χργκότα (72' Χέρμαν).

{dailymotion}x29h05p{/dailymotion}

{dailymotion}x29h2vd{/dailymotion}

Ανατροπή για Ζυρίχη

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Ζυρίχη στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Βιγιαρεάλ, επικρατώντας 3-2. Έτσι έμεινε ζωντανή στη «μάχη» της πρόκρισης και θα τα δώσει όλα για όλα στα τελευταία της δύο παιχνίδια.

Ο Πίνα στο 19’ άνοιξε το σκορ για το «κίτρινο υποβρύχιο», ωστόσο ο Ετουντί στο 21’ έφερε το ματς στα ίσια. Δύο λεπτά  αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα έγινε η ανατροπή από τους γηπεδούχους.

Στο 26’ ο Μπαφ έκανε το 2-2 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμ από τον Τσικάουι στο 29΄.

ΖΥΡΙΧΗ: Ντα Κόστα, Νεφ, Ντζιμσίτι, Μπαφ (71' Ροσίνι), Ελβεντί, Κουκέλι, Σχενμπάχλερ, Τσικχαουί, Ροντρίγκες (82' Μπρούνερ), Γιάπι, Ετουντί (54' Τσερμίτι)
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Κάρλος, Ρουίθ, Γκάμπριελ, Ρουκάβινα, Πίνα (65' Σοριάνο), Μαρίν, Γκόμες (59' Βιέτο), Τζιοβάνι Ντος Σάντος, Εσπινόσα (68' Τσερίσεφ), Μορένο, Τζόναθαν Ντος Σάντος.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ