Χωρίς απώλειες η Φιορεντίνα (video)

Το απόλυτο έκανε η Φιορεντίνα στους ομίλους του Europa League επικρατώντας 2-1 της Παντούρι εκτός έδρας με ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Την πρόκρισή της στους «32» του Europa League εξασφάλισε με πανηγυρικό τρόπο η Φιορεντίνα που έκανε μεγάλη ανατροπή στη Ρουμανία, επικρατώντας 2-1 της Παντούρι με γκολ στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά και με τρομερό γκολ του Περέιρα στο 32’ άνοιξαν το σκορ. Στα τελευταία λεπτά όμως, οι «βιόλα» ανέτρεψαν με τα γκολ των Μάτος (85’) και Βαλέρο (92’) για να πάρουν τη νίκη.

ΠΑΝΤΟΥΡΙ: Στάνκα, Μομσίλοβιτς, Χρήστου, Ουνγκουρουσάν, Ερίκο (42'Μαμέλε), Μπουλέικα, Άντον, Ντιστέφανο (86'Σίπο), Έρικ Περέιρα, Μπρέεβελντ, Ντος Σάντος.
ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Μουνούα, Γκονζάλο Ροντρίγκεζ, Αλόνσο, Ρονκάλια, Κόμπερ, Ακουιλάνι, Κουαδράδο, Φερνάντες (65'Ίλισιτς), Χοακίν, Γιακοβένκο (46'Μπόρχα Βαλέρο), Μάτος

Παναθηναϊκός AKTOR: Μόνιμη γιορτή στο ΟΑΚΑ, επέστρεψαν τα παιδικά χαμόγελα!
Formula 1: «Αφεντικό» στο πρώτο Sprint ο Φερστάπεν! - Η ώρα και το κανάλι του αγώνα στην Κίνα
NBA: Οι Πέλικανς απέκλεισαν τους Κινγκς του Βεζένκοφ – Τα ζευγάρια των playoffs
Ισπανία: Clasico από… χρυσάφι