ΑΕΛ: Χριστοδούλου: «Πλασματικό το σκορ»

Η νίκη με 5-1 της Μαρσείγ επί της ΑΕ Λεμεσού για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα, στον οποίο η ομάδα του θα μπορούσε να είχε πετύχει 2-3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, σύμφωνα με τον Πάμπο Χριστοδούλου.

«Δεν ήταν και το καλύτερο σίγουρα τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα για εμένα. Στοίχισε το ότι δεν βρισκόμουν στον πάγκο. Το σκορ ήταν πλασματικό. Ήταν μια ΑΕΛ που στο α’ ημίχρονο θα μπορούσε να πάει αποδυτήρια με δύο ή τρία γκολ. Έτσι είναι αυτά τα παιχνίδια, αν δεν είσαι συγκεντρωμένος την πληρώνεις. Όλα αυτά κάνουν την διαφορά. Ξέραμε ότι ο αντίπαλος στο β’ ημίχρονο θα πίεζε. Κρατάμε το α’ ημίχρονο, στο β’ ημίχρονο εκεί που ολιγωρήσαμε δεχτήκαμε τα γκολ. Όλα έγιναν την στιγμή που βγήκε ο Καρλίτος έξω μετά από τραυματισμό. Για εμάς αυτό το παιχνίδι έχει τελειώσει, ευχαριστούμε τον κόσμο, συγνώμη που δεν τους δώσαμε την ευχαρίστηση. Τίποτα δεν τελείωσε, η ΑΕΛ χρειάζεται μια νίκη για να μπει στο παιχνίδι. Τώρα μας απασχολεί το παιχνίδι της Δευτέρας στην Κύπρο», ήταν τα λόγια του τεχνικού της ΑΕΛ.

Premier League: Έκλεισε τον Ολίσε με εξαετές συμβόλαιο η Τσέλσι
Ολυμπιακοί Αγώνες: Στη Χαλκίδα η Εθνική για το βασικό στάδιο προετοιμασίας
Live Euro 2024: Σερβία - Αγγλία
Euro 2024: Αγρια επεισόδια στη Γερμανία πριν το Αγγλία - Σερβία