Euro 2020: Βέλγιο-Πορτογαλία 1-0 – Τα highlights της πρόκρισης των «κόκκινων διαβόλων»! (video)

Euro 2020: Το γκολ και οι καλύτερες φάσεις από τη μάχη του Βελγίου με την Πορτογαλία.

Το Βέλγιο λύγισε την Πορτογαλία με 1-0 στη Σεβίλλη και πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του Euro 2020.

Εκεί, τους «κόκκινους διαβόλους» περιμένει η Ιταλία στις 2 Ιουλίου στο Μόναχο. Το γκολ που χάρισε τη νίκη-πρόκριση στο Βέλγιο σημείωσε ο Θόργκαν Αζάρ στο 42’ με τον Ρουί Πατρίτσιο να έχει τεράστια ευθύνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πορτογαλία πίεσε για να βρει το γκολ της ισοφάρισης και να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά ο Κριστιάνο Ρονάλντο και η παρέα του δεν τα κατάφεραν και γυρίζουν σπίτι τους.

Δείτε τα highlights του αγώνα Βέλγιο-Πορτογαλία 1-0