Euro 2020: Το πρόγραμμα της ημέρας (18/06)

Euro 2020: Το πρόγραμμα της ημέρας (18/06)

Δυνατές αναμετρήσεις που θα κρίνουν εισιτήρια για τους «16»

Euro 2020: Συνεχίζεται και σήμερα η δεύτερη αγωνιστική του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Η δράση σήμερα στo Euro 2020 συνεχίζεται με παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής σε Δ' και Ε' όμιλο.

Στις 16:00 Σουηδία και Σλοβακία κοντράρονται στην Αγία Πετρούπολη, θέλοντας μόνο τη νίκη, μετά από την επιτυχημένη τους πρεμιέρα.

Στις 19:00 η Κροατία δίνει έναν... τελικό απέναντι στην Τσεχία, καθώς χρειάζεται μόνο τους τρεις βαθμούς για να ελπίζει σε πρόκριση, αλλιώς θα αποχαιρετίσει πρόωρα τη διοργάνωση.

Στις 22:00 δεσπόζει ο βρετανικός εμφύλιος, όπου η Αγγλία υποδέχεται τη Σκωτία, σε μια μάχη με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.

Διαβάστε όλες τις ειδήσεις του Euro 2020

Διαβάστε όλη την επικαιρότητα στο Onsports

Συνοπτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα στο Euro 2020:

 Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/06 ΡΩΜΗ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ  0-3
12/06 ΜΠΑΚΟΥ ΟΥΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  1-1
16/06 ΜΠΑΚΟΥ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  0-2
16/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  3-0
20/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  19:00
20/06 ΜΠΑΚΟΥ ΕΛΒΕΤΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ  19:00
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
12/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  0-1
12/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΒΕΛΓΙΟ-ΡΩΣΙΑ  3-0
16/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΡΩΣΙΑ  0-1
17/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  1-2
21/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  22:00
21/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΡΩΣΙΑ-ΔΑΝΙΑ  22:00
 Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΑΥΣΤΡΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ  3-1
13/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ  3-2
17/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ  2-1
17/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  2-0
21/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  19:00
21/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΣΚΟΠΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ  19:00
 Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ  1-0
14/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΣΚΩΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  0-2
18/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  19:00
18/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  22:00
22/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΤΣΕΧΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ  22:00
22/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  22:00
 Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΛΩΝΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  1-2
14/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ  0-0
18/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  16:00
19/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  22:00
23/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  19:00
23/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΣΛΟΒΑΚΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ  19:00
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  0-3
15/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΑΛΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  1-0
19/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  16:00
19/06 ΜΟΝΑΧΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  19:00
23/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ  22:00
23/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  22:00
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
26/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ Α2 - Β2 (1)  19:00
26/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Α1 - Γ2 (2)  22:00
27/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ Γ1 - Δ/Ε/ΣΤ3 (3)  19:00
27/06 ΣΕΒΙΛΛΗ Β1 - Α/Δ/Ε/ΣΤ3 (4)  22:00
28/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ Δ2 - Ε2 (5)  19:00
28/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΣΤ1 - Α/Β/Γ3 (6)  22:00
29/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Δ1 - ΣΤ2 (7)  19:00
29/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ Ε1 - Α/Β/Γ/Δ3 (8)  22:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
02/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Νικητής 6 - Νικητής 5 (9)  19:00
02/07 ΜΟΝΑΧΟ Νικητής 4 - Νικητής 2 (10)  22:00
03/07 ΜΠΑΚΟΥ Νικητής 3 - Νικητής 1 (11)  19:00
03/07 ΡΩΜΗ Νικητής 8 - Νικητής 7 (12)  22:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
06/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 10 - Νικητής 9 (13)  22:00
07/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 12 - Νικητής 11 (14)  22:00
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 13 - Νικητής 14  22:00


EuroLeague: Ανακοίνωσε τις 18 ομάδες της νέας σεζόν με μία αλλαγή
EuroLeague: Ανακοίνωσε τις 18 ομάδες της νέας σεζόν με μία αλλαγή
LIVE Euro 2024: Η εξέλιξη του παιχνιδιού Αυστρία - Γαλλία
LIVE Euro 2024: Η εξέλιξη του παιχνιδιού Αυστρία - Γαλλία
Euro 2024 Βέλγιο - Σλοβακία 0-1: Η πρώτη έκπληξη είναι γεγονός! Το VAR ακύρωσε δύο γκολ του Λουκάκου
Euro 2024 Βέλγιο - Σλοβακία 0-1: Η πρώτη έκπληξη είναι γεγονός! Το VAR ακύρωσε δύο γκολ του Λουκάκου
Κολύμβηση: Πρωταθλητής Ευρώπης ο Παπαστάμος και πάει… Ολυμπιακούς Αγώνες!
Κολύμβηση: Πρωταθλητής Ευρώπης ο Παπαστάμος και πάει… Ολυμπιακούς Αγώνες!
©2011-2024 Onsports.gr - All rights reserved