Βόρεια Ιρλανδία - Νησιά Φερόε 2-0 (video)

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν ο αγώνας της Βόρειας Ιρλανδίας με τα Νησιά Φερόε καθώς οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-0

Ο Μακ Όλεϊ μόλις στο έκτο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ ο Κάιλ Λάφερτι 15 λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό το παιχνίδι ενδιέφερε άμεσα την Ελλάδα, καθώς ήταν για τον όμιλό της. Η Βόρεια Ιρλανδία ανέβηκε στους τρεις βαθμούς και η Εθνική θα την υποδεχτεί την προσεχή Τρίτη (14/10) στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Βόρεια Ιρλανδία: Κάρολ, Μακ Λάφλιν, Μακ Όλεϊ (56' Μακ Κάλοχ), Μπερντ, Φέργκιουσον, Χιουζ, Ντέιβις, Νόργουντ, Γουόρντ, Μακ Γκιν (67' Μακ Κορτ), Λάφερτι (84' Μέγκενις)

Νησιά Φερόε: Νίλσεν, Ντέιβιντσεν, Γκέργκεσεν, Νέιτσταντ, Γιουστινούσεν (91' Μπάρταλστοβ), Νάες, Χάνσον, Μπενιάμινσεν, Χολστ (81' Όλσεν), Κλέτσκαρντ (75' Χένσεν), Έντμουντσον