Champions League: Σαλάχ το γρηγορότερο «πιστόλι» της ιστορίας! (Videos)

Champions League: Χατ τρικ σε 6 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα έκανε ο Μο Σαλάχ στο Ρέιντζερς-Λίβερπουλ, το ταχύτερο στην ιστορία του θεσμού.

Η Λίβερπουλ σε πτώση, ο Μο Σαλάχ να μη θυμίζει σε πολλά τις προηγούμενες σεζόν. Αυτά μέχρι το ματς στο «Άιμπροξ». Εκεί ο Αιγύπτιος «βασιλιάς» ήρθε η ώρα να απαντήσει σε όλους τους επικριτές. Θυμίζοντας γιατί είναι απ’ τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές του πλανήτη.

Με το σκορ στο 1-3, ο επιθετικός της Λίβερπουλ αποφάσισε να τελειώσει μια και καλή την υπόθεση νίκη. Και το έκανε όχι απλά εντυπωσιακά και εμφατικά, αλλά ιστορικά! Σημειώνοντας τρία γκολ σε διάστημα έξι λεπτών.

Το πρώτο τέρμα στο 76’, το δεύτερο στο 80’ και το τρίτο στο 81’. Ανεβάζοντας το σκορ στο 1-6 (δεν ήταν το τελικό). Αυτά τα τρία τέρματα σε διάστημα 6 λεπτών και 12 δευτερολέπτων, αποτελούν το γρηγορότερο χατ τρικ στην ιστορία του Champions League. Ξεπερνώντας τον Γκομίς που είχε σημειώσει την επίδοση σε 8 λεπτά ως παίκτης της Λιόν κόντρα στη Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!