Champions League: Ζορίστηκε αλλά νίκησε η Μπαρτσελόνα, εύκολα η Γιουβέντους (videos)

Champions League: Η Ντινάμο Κιέβου έβαλε δύσκολα στην Μπαρτσελόνα αλλά τελικά οι Καταλανοί πήραν τη νίκη με 2-1 κόντρα στους Ουκρανούς - Εύκολα και ωραία η Γιουβέντους επικράτησε 4-1 της Φερεντσβάρος στην Ουγγαρία

Την 3η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στους ομίλους του Champions League πήρε η Μπαρτσελόνα η οποία επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Ντινάμο Κιέβου, με τους Ουκρανούς να βάζουν δύσκολα στους παίκτες του Κούμαν και να διεκδικούν ως το φινάλε να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι Καταλανοί πήραν προβάδισμα στο σκορ με πέναλτι του Λιονέλ Μέσι στο πέμπτο λεπτό του αγώνα για να έρθει ο Πικέ να κάνει το 2-0 με γκολ του Πικέ. Μάλιστα αυτό ήταν ένα ιστορικό γκολ για τον Ισπανό αμυντικό που σκόραρε για πρώτη φορά στο Champions League μετά από τις 13 Μαρτίου 2019 στο 5-1 με την Λιόν για τους «16» του Champions League.

Οι Ουκρανοί μείωσαν στο 75ο λεπτό με τον Τσιγκάνκοφ σε 2-1 ενώ στη συνέχεια προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά δεν τα κατάφεραν.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Γιουβέντους μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα στην έδρα της επέστρεψε στις νίκες μιας και επικράτησε 4-1 εκτός έδρας της Φερεντσβάρος και όπως φαίνεται μαζί με τους Καταλανούς είναι οι δυο ομάδες που θα πάρουν την πρόκριση για τη συνέχεια της διοργάνωσης, με τις Φερεντσβάρος και Ντινάμο Κιέβου να παίζουν τα ρέστα τους για την 3η θέση που οδηγεί στο Europa League.

Ο Μοράτα άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό για να κάνει ο Ισπανός επιθετικός το 2-0 στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ντιμπάλα πέρασε στο ματς στη θέση του Μοράτα για να κάνει το 3-0 μετά από λάθος του τερματοφύλακα της Φερεντσβάρος.

Ο Αργεντίνος έκανε το 4-0 αλλά η UEFA το χρέωσε ως αυτογκόλ του Ντβάλι στο 81ο λεπτό, με τους Ούγγρους το μόνο που έκαναν να μειώνουν σε 4-1 στο 90΄με γκολ του Μπολί.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ