LIVE Κράσνονταρ - ΠΑΟΚ 2-1

Κράσνονταρ – ΠΑΟΚ: Λεπτό προς λεπτό η εκτός έδρας αναμέτρηση του «δικεφάλου του Βορρά» με τους Ρώσους για τα play off του Champions League.

Η πιο μεγάλη ώρα… είναι τώρα για τον ΠΑΟΚ!

Οι Θεσσαλονικείς μετά από δυο εντυπωσιακές προκρίσεις στην Τούμπα, κόντρα στη Μπεσίκτας και τη Μπενφίκα, έχουν μπροστά τους μια τεράστια πρόκληση και μια ακόμα πιο μεγάλη ευκαιρία. Το όνειρο της εισόδου στους ομίλους του Champions League μοιάζει πιο εφικτό από ποτέ για τον «δικέφαλο του Βορρά» που για να καταφέρει να φτάσει στην… πηγή, θα πρέπει να αποκλείσει σε διπλούς αγώνες για τα play off την Κράσνονταρ του Μάρκους Μπεργκ.

Η πρώτη αναμέτρηση των δυο ομάδων διεξάγεται στο γήπεδο της Κράσνονταρ την Τρίτη (22/09), με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνει εκεί με στόχο να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα που θα τον κάνει «αφεντικό» στον επαναληπτικό της Τούμπας.

Ο Αμπέλ Φερέιρα σκοπεύει να κάνει μόνο μία αλλαγή, χρησιμοποιώντας τον Χρήστο Τζόλη στην κορυφή της επίθεσης αντί του Κάρολ Σφιντέρσκι που δεν δείχνει σε καλή φόρμα στην αρχή της σεζόν.

Ο Πορτογάλος έχει επισημάνει στους παίκτες του τα σημεία που θα κριθεί το παιχνίδι, ενώ τους ζήτησε να είναι προσεκτικοί και συγκεντρωμένοι καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κλεμάν Τουρπέν από τη Γαλλία, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ντανό και Ακέ, ενώ τέταρτος θα είναι ο Σνάιντερ.

Η αναμέτρηση του «Δικεφάλου του Βορρά» κόντρα στην Κράσνονταρ θα ξεκινήσει στις 22:00 και θα μπορείτε να την παρακολουθήσετε από το Cosmote Sport 1HD, αλλά και να ενημερώνεστε για την εξέλιξή του, από το Live Chat του OnSports.gr.