Παραολυμπιακοί 2016: Το πρόγραμμα της 8ης μέρας
SHARE

Παραολυμπιακοί 2016: Το πρόγραμμα της 8ης μέρας

Σε έξι αθλήματα και συγκεκριμένα σε κολύμβηση, στίβο, μπότσια, τοξοβολία, ξιφασκία με αμαξίδιο και ιστιοπλοία, θα υπάρχει σήμερα Πέμπτη (15/9) ελληνική συμμετοχή.

Το πρόγραμμα των Ελλήνων την 8η ημέρα των 15ων Παραολυμπιακών Αγώνων Ρίο 2016:

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

09:30 100μ Πεταλούδα Ανδρών S9 Σειρές / ΜΙΧΑΛΕΝΤΖΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

09:44 100μ Πρόσθιο Ανδρών SΒ6 Σειρές / ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

11:24 50μ Ύπτιο Ανδρών S2 Σειρές / ΜΑΚΡΟΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ , ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

17:30 100μ Πεταλούδα Ανδρών S9 Τελικός

17:43 100μ Πρόσθιο Ανδρών SΒ6 Τελικός

18:34 200μ Ελεύθερο Ανδρών S3 Τελικός / ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

19:44 50μ Ύπτιο Ανδρών S1 Τελικός / ΤΑΜΠΑΞΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

19:52 50μ Ύπτιο Ανδρών S2 Τελικός

20:00 50μ Ύπτιο Γυναικών S2 Τελικός /ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΣΤΙΒΟΣ

11:38 400μ Ανδρών Τ44 Τελικός / ΣΕΪΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΜΠΟΤΣΙΑ

10:00 BC3 Ατομικό ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ / Γρηγόρης Πολυχρονίδης

10:00 BC1 Ατομικό ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ / Παναγιώτης Σουλάνης

16:00 BC1 Ατομικό ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

16:00 BC3 Ατομικό ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

12:30 Φάση «32» / ΠΟΙΜΕΝΙΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ

15:00 Φάση «16»

17:00 Προημιτελικά

18:00 Ημιτελικά

18:30 Τελικοί

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

10:00 Ξίφος μονομαχίας ομαδικό - Ελλάδα-Γαλλία / ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, ΝΤΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

11:30 Ξίφος μονομαχίας ομαδικό - Ελλάδα-Βραζιλία / ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, ΝΤΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

13:00 Ημιτελικά

16:30 Τελικοί

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

12:05 Sonar 7η, 8 & 9η ιστιοδρομία / ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, ΑΡΓΥΡΗΣ ΝΟΤΑΡΟΓΛΟΥ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΛΕΞΑΣ

ΑΟΧ Κισσαμικός: Τέλος ο Πετράκης
ΑΟΧ Κισσαμικός: Τέλος ο Πετράκης
Ο Κουκ «σκότωσε» τη Μακάμπι του Σφαιρόπουλου
Ο Κουκ «σκότωσε» τη Μακάμπι του Σφαιρόπουλου
Ρίβερ-Μπόκα 3-1: Επικοί "εκατομμυριούχοι"! (photos)
Ρίβερ-Μπόκα 3-1: Επικοί "εκατομμυριούχοι"! (photos)
Live Chat: Ρίβερ Πλέιτ-Μπόκα Τζούνιορς 3-1 (τελικό)
Live Chat: Ρίβερ Πλέιτ-Μπόκα Τζούνιορς 3-1 (τελικό)


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies