Άτταλος - Μεγαρικός 3-2

Με 2-0 πίσω στο σκορ βρέθηκε ο Άτταλος, που όμως έκανε την ανατροπή και επικράτησε του Μεγαρικού με 3-2.

Η απόλυτη ανατροπή έγινε στο γήπεδο της Νέας Περάμου, όπου ο Άτταλος βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι και να πάρει τελικά τη νίκη με 3-2 απέναντι στον Μεγαρικό, με γκολ στο 85ο λεπτό.

Το σκορ άνοιξε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων ο Σπύρος Στραϊτούρης στο 6ο λεπτό, ενώ τα τέρματα του Μεγαρικού διπλασίασε ο Κούτσουλας στο 21'.
Η αντεπίθεση του Αττάλου ξεκίνησε πριν τη λήξη του α΄ ημιχρόνου (28’), όταν ο Ελ Πάτρικ μείωσε σε 2-1. Η ισοφάριση (2-2) ήρθε στο 49ο λεπτό από τον Θωμάκο, που είχε περάσει στο ματς μόλις ένα λεπτό νωρίτερα. Το «χρυσό» γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ένας ακόμα παίκτης που είχε μπει αλλαγή, ο Δημόπουλος, που έκανε το 3-2 στο 85’. Ο ίδιος παίκτης είχε χάσει την ευκαιρία να «καθαρίσει» νωρίτερα το παιχνίδι για την ομάδα του, καθώς στο 83’ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Παπακωνστανίου, Τζαφέρης, Ζωγράφος (59’ Μπαϊράμογλου), Δημούδης, Λογκαράκης, Μικρογιαννάκης, Νέτο, Τσιούνης (29’ Δημόπουλος), Ελ Πάτρικ, Πέγκος (48’ Θωμάκος), Βεζύρης.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Στραϊτούρης Γ., Κίτσιος (33’ Τοπάλης), Στραϊτούρης Χ. (65’ Βαλσαμάκης), Φυλακτός, Στραϊτούρης Σ., Τριταίος, Ξεκούκης, Σάλτας, Βαγγέλης (9’ Ρούσης), Κιούσης, Κουτσούλας.

Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός: Σύνθημα Φορτούνη για πρόκριση και πορεία στο Europa League (photos)
Μαρτίνς: «Θα παίξουμε επιθετικά, όχι να κρατήσουμε το μηδέν»
«Ψήνεται» επανασύνδεση για πρώην αρχηγό και προπονητή του ΠΑΟΚ (photos)
Άρης: Με Ματίγια κόντρα στον Ατρόμητο

Κρούσματα σήμερα: «Έκρηξη» - Ξεπέρασαν ήδη τις 1.500 οι νέες μολύνσεις

Μητσοτάκης: «Όχι» στην άρση του lockdown από την 1η Μαρτίου - Δύσκολοι μήνες Μάρτιος και Απρίλιος

Κούγιας για Λιγνάδη: Καταθέσαμε ένσταση ακυρότητας της διαδικασίας

Δημήτρης Λιγνάδης: Αιγύπτιος κατήγγειλε ότι έπεσε θύμα βιασμού σε ηλικία 17 ετών

Λινού για τα σχολεία: Άμεσα να ληφθούν μέτρα – Τα παιδιά μεταδίδουν τον ιό όσο και οι ενήλικες

Νίκος Στραβοπόδης: Αυτός είναι ο δεύτερος ηθοποιός που ερευνάται για βιασμό - Η μήνυση σε βάρος του

Δεκαήμερο -«φωτιά»: Στο Αιγαίο ο τουρκικός στόλος – Στήνει «τείχος» η Ελλάδα, έρχονται και οι Γάλλοι

Παγκόσμια ανησυχία: Οι 8 ασθένειες που απειλούν με αφανισμό την ανθρωπότητα

Survivor Spoiler 24/2: Τραυματίζεται η Ελευθερία – «Κωλοτούμπα» από τον Κώστα Παπαδόπουλο (vid)