Ηρακλής Ε. – Μεγαρικός 9-1

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε το φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΔΑ ο Ηρακλής Ελευσίνας, αφού διέσυρε τον ουραγό Μεγαρικό.

Η ομάδα του Μιχάλη Κατσάφαρου, με πρωταγωνιστή και πρώτο σκόρερ τον Θέμη Μονέ κατάφερε να επικρατήσει με 9-1 της ομάδας των Μεγάρων και να προσφέρει… σκορ και θέαμα. Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί ότι ο Μονέ, με τα έξι γκολ που πέτυχε, έφτασε τα 28 γκολ και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΔΑ.

Σε ό,τι έχει να κάνει με τον αγώνα στο γήπεδο «Γ. Ρουμελιώτης», οι γηπεδούχοι του Ηρακλή ήταν καταιγιστικοί από την αρχή. Ο Μονέ άνοιξε το σκορ στο 20’ και στο 25’ σημείωσε το 2-0 για να σκοράρει το τρίτο τέρμα της ομάδας της Ελευσίνας ο Βιολέτης στο 32’ και να μειώσει στο 40’ ο Γκουντούλας για τον Μεγαρικό.

Στην επανάληψη, ακολούθησε ξανά καταιγισμός από γκολ για τους γηπεδούχους με τους Μεχμέτογλου στο 52’ και Καραχάλια στο 57’ να κάνουν… την αρχή. Τη σκυτάλη στη συνέχεια πήρε ο Μονέ, που με καρέ σε ένα ημίχρονο έφτασε τα έξι γκολ στο ματς, σκοράροντας στο 63’, το 72’, το 84’ και το 89’ για να ολοκληρώσει το θρίαμβο της ομάδας του.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τσακιρτζίδης, Πέτας, Λένας, Ζαφεράκος, Μουρούτσος (72’ Τσούτης), Καρκαμπάσης, Μεχμέτογλου, Καραχάλιας (58’ Κονόμι), Βλάχος (64’ Μακρής), Μονέ, Βιολέτης

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Στρατούρης Γ., Δάλλας, Στρατούρης Χ. (35’ Ξεκούκης), Μαστρανδρίκος (55’ Ρούσης), Φυλακτός (72’ Τραγούλης), Κώνστας, Κιούσης, Μπιλιλής, Σταυρακάκης, Γκουντούλας, Σάλτας

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός AKTOR: LIVE ο «τελικός» για τη σειρά των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο νοσοκομείο ο Πάρης Δερμάνης
Μακάμπι: Μέσα ο Μπάλντγουιν
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός AKTOR: Στην «Aleksandar Nikolic Hall» για το «τελικό» οι «πράσινοι»