Τόλμη Π. – Κορωνίδα 2-1

Στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου της Γ’ κατηγορίας παράμεινε η Τόλμη Περιστερίου μετά την επικράτηση επί της Κορωνίδας για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Περιστερίου δυσκολεύτηκε πολύ από τους Γαλατσιώτες, αλλά με «ήρωα» το Χίτζιο κατάφερε να βρει τη λύση και να πάρει το πολύτιμο τρίποντο στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στην Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Αθηνών.

Η Κορωνίδα από την πλευρά της πάλεψε για να πάρει κάτι θετικό στο Περιστέρι, στο παιχνίδι που ξεκίνησε νωρίτερα από κάθε άλλο την Κυριακή (03/04) στις 09:30, ωστόσο δε τα κατάφερε. Παρότι προηγήθηκε στο 30’ με πέναλτι του Τζαλέκου, μια φάση στην οποία οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται.

Η συνέχεια ανήκε από εκεί και πέρα ολοκληρωτικά στην Τόλμη. Οι γηπεδούχοι είχαν πολλές χαμένες ευκαιρίες και τρία δοκάρια, μέχρι να έρθει στο 65’ η ισοφάριση από τον Χίτζιο και το γκολ της λύτρωσης από τον ίδιο παίκτη στο 80’ που διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Βενέτης, Κρασνίκι, Βαλσάμης, Χίτζιος, Μπινιώρης, Κουρέτης, Ράγκος (57’ Μουγάτσος), Γαζετίδης (89’ Αλεξανδρής), Δελαβίνιας (46’ Γκιοσέτ), Μόγκουε, Αρέφ

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Βιτζηλαίος, Αναστασόπουλος, Καραμπέκος, Παναγιώτου, Μπραβάκος, Λογάνος, Καμαρινός (71’ Κώττης), Γεραγωτέλης, Κόκκινος (86’ Αντωνόπουλος), Τζαλέκου (66’ Κατσαούνης), Φλαμιάτος

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα