Θύελλα Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Βάρδας 1-2

Με το «διπλό» απέδρασε από τη Ζάκυνθο ο ΠΑΟ Βάρδας, καθώς επικράτησε 2-1 στο τέλος της Θύελλας Αμπελοκήπων.

Οι πρωταθλητές Ηλείας σημείωσαν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και πλέον είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον 12ο όμιλο των μπαράζ και την άνοδο στη Γ’ Εθνική. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς στο 6’ ο Λιβέρης με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0. Η απάντηση του ΠΑΟ Βάρδας ήρθε στο 40’όταν ο Βαρβαρέσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.

Ο ρυθμός ανέβηκε στο δεύτερο μέρος, με τις δύο ομάδες να χάνουν καλές ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Οι καλύτερες στιγμές ανήκαν στη Θύελλα, όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γούρμος σκόραρε, δίνοντας τη νίκη με 1-2 στον ΠΑΟ Βάρδας.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Αγαλιώτης - Ντόβρος): Διαμαντής Λ., Σοφός Δ., Χριστοδουλόπουλος, Λιβέρης, Κάρδαρης (82’ Διαμαντής Σ.), Κομιώτης Στ., Μαρίνος Ν., Κομιώτης Ι., Μαλαφούρης, Μαρίνος Ι., Μαρούδας Π. (70’ Κομιώτης Χρ.)

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Καραπίτσος): Τσάκωνας, Πολίτης (62’ Χαματάι), Παναγόπουλος, Καραχάλιος, Σαρανταυγάς (46’ Πατσούρας), Τσουκαλάς, Μπισμπάρδης, Δημητρόπουλος, Καπατσούλιας (84’ Νικολετάκης), Γούρμος, Βαρβαρέσος

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»