Θύελλα Αμπελοκήπων – ΑΕ Κεφαλληνίας 2-0

Την πρώτη της νίκη πήρε η Θύελλα Αμπελοκήπων που επικράτησε της ΑΕ Κεφαλληνίας με 2-0, χάρη σε ένα τρίλεπτο ξέσπασμα.

Οι πρωταθλητές Ζακύνθου ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να σκοράρει. Στο 63’ ο Μαλαφούτης με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με γυριστό σουτ έκανε το 2-0. Στο 67’ η Θύελλα Αμπελοκήπων κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Διαμαντή από τον Αντωνόπουλο. Ο Ι. Κομιώτης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Άννινος απέκρουσε.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Διαμαντής Λ., Χριστοδουλόπουλος, Σοφός Ι., Κάρδαρης, Τσιριγώτης, Κομιώτης Στ., Κομιώτης Ι. (75’ Καψάσκης), Λιβέρης, Μαρούδας (66’ Διαμαντής), Μαρίνος Ι., Μαλαφούρης (86’ Μαρίνος Ν.)

ΑΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ: Άννινος, Ψάλτης, Στεφανάτος (60’ Χασάι), Κούκλης, Λουλουδάς, Αντωνόπουλος, Πολλάκης, Κρούτη, Κοσμάτος, Μοσχονάς (71’ Ζάβαλης), Περιβολάρης