Νίκη και τίτλο ο Παλαμάς

Τον τίτλο του πρωταθλητή κατέκτησε η ομάδα του Ατρομήτου Παλαμά επικρατώντας του Καππαδοκικού στην τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Ερασιτεχνικής Καρδίτσας.

Η ομάδα του Ατρομήτου πήρε τον ένα βαθμό που χρειαζόταν για να κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα με ανατροπή καθώς στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-1 (40' Ασλάνογλου Ιωσ.). Ισοφάρισε αρχικά με τον Μαγαλιό στο 50' και ακολούθως με τους Νασιάκο και Φαλάγγα (2) έκανε το 4-1. Με δύο γκολ των Χαλή και Αλιβάνογλου Βασ. στα τελευταία λεπτά ο Καππαδοκικός προσπάθηκε αλλά έμεινε τελικά στο 4-3.
Η ομάδα της Δόξας Μασχολουρίου κατέκτησε την 2η θέση στη βαθμολογία με την νίκη της επί του Άρη Αγίας Παρασκευής και θα αντιμετωπίσει σε αγώνες μπαράζ την Μυρίνη και την Κρανιά από 2ο και 3ο όμιλο αντίστοιχα με μία εξ αυτών να παίρνει το εισιτήριο για την Α' Ερασιτεχνική. Στην Α1 κατηγορία θα αγωνίζονται την νέα σεζόν ο Προδρομιακός και το Καππαδοκικό. Την 5η θέση που μπορεί μέσω μπάραζ να τον οδηγήσουν στην Α1 κατέλαβε ο Ακράτητος Μεταμόρφωσης. Στη Γ' Ερασιτεχνική πέτουν Αστήρ Βλοχού και Ψαθοχώρα '77. Δείτε τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής και την τελική βαθμολογία του 1ου ομίλου.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!