Παλληνιακός- Άρης Β. 1-2

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Άρης Βούλας στην έδρα του Παλληνιακού με 2-1 με πρωταγωνιστή της αναμέτρησης τον Παπαγεωργίου.

Αν και προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Παλληνιακός, ο Άρης Βούλας κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο.

Μόλις στο 1ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Καρπούζη, για να ισοφαρίσει για την ομάδα της Βούλας ο Παππάς στο 30΄. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή ο Παπαγεωργίου στο 55ο λεπτό και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Φωστέρης.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ:  Μαθιός, Κουρκατιώτης(61΄Δημάκης), Πάσσαρης, Καρακάσης, Εντόνι, Σκεντούλι, Ντρένοβα, Μπούρμπουλας, Σκούρας, Καρπούζης, Μητσιάρας(61΄Μπαμπούνης)

ΆΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ: Κανατσιούλας, Πάσσας(34΄Αντάρτης), Ξιαγκάνης, Θιακρούσης, Λιόλιος, Χρυσοσπάθης, Κουλέπης(79΄Μινάϊ), Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Παππάς, Διγενής(66΄ Βεϊζάϊ)

Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!
Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό