Το ντέρμπι της Α1 στον Άγιο Ιωάννη

Η Άμιλλα Αγίου Ιωάννη επικράτησε του Ατρόμητου Συκέας με 1-0 και ανέβηκε, έστω και προσωρινά, στην κορυφή της Α1 Λακωνίας.

Το παιχνίδι κυλούσε προς το 0-0, αλλά στο 88ο λεπτό ο Γιάννης Στυλιανάκος έκανε την διαφορά υπέρ της Άμιλλας. Αυτό το γκολ έφερε τους γηπεδούχους στους 17 βαθμούς και άφησε τον Ατρόμητο στους 15. Η Α.Ε. Περιστερίου-Φιλισίου, η οποία έχει 16 βαθμούς αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Κεραυνό Λευκοχώματος την Κυριακή (27/11) και θα προσπαθήσει να επανακτήσει την κορυφή της κατάταξης.

Στα άλλα σαββατιάτικα (26/11) ματς της όγδοης αγωνιστικής, ο ΠΑΟ Σμύνους συνέτριψε με 5-1 τον ουραγό Άγιο Νικόλαο, ενώ το Κάστρο Γερακίου πήρε ένα πολύτιμο «διπλό» στην έδρα του Βοία Νεάπολης.

Δείτε ΕΔΩ όλα τα αποτελέσματα, το υπόλοιπο πρόγραμμα και την βαθμολογία της Α1 Λακωνίας.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη