Χαμός στον Άγιο Δημήτριο

Ο Μολαϊκός επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στην πρώτη αγωνιστική της Α’ Λακωνίας, αλλά καταγράφηκαν αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα.

Τα δύο γκολ των Γραμματικάκη και Τζώρτζη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έδωσαν προβάδισμα στην φιλοξενούμενη ομάδα. Ο αγώνας, ωστόσο, πήρε «φωτιά», όταν μείωσε σε 2-1 ο Πρίφτης στο 46ο λεπτό, αφού ακολούθησαν αρκετές διενέξεις μεταξύ των ποδοσφαιριστών.

Τελικά στο 86ο λεπτό, ο Κοντάκος διαμόρφωσε το 3-1 και… έληξε το ματς.

Μεγάλες νίκες πέτυχαν Λεωνίδας Σπάρτης και Λεωνίδας Γλυκόβρυσης. Ο πρώτος… Λεωνίδας επικράτησε 4-0 στην έδρα του Αστέρα Βλαχιώτη με δύο γκολ του Ξέκο. Από την άλλη, ο Λεωνίδας της Γλυκόβρυσης επιβλήθηκε με 3-0 του Εθνικού Βατικών.

Τέλος, η Α.Ε. Σπάρτης πήρε τρεις βαθμούς με το 2-1 σε βάρος του Απόλλων Ξυροκαμπίου με γκολ των Καραμίχα και Τσάκωνα.