Αυλαία στο κύπελλο Πειραιά

Με την διεξαγωγή πέντε αγώνων κυπέλλου, άρχισε σήμερα (10/9) η αγωνιστική περίοδος 2011-12 στην ΕΠΣ Πειραιά.

Το παιχνίδι που έκλεψε την παράσταση δεν ήταν άλλο από το Αμφιάλη-Θησέας, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες στην κανονική διάρκεια του αγώνα με 1-1 και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι και κατάφεραν με δύο γρήγορα γκολ να «κλειδώσουν» το παιχνίδι και να πάρουν το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του κυπέλλου με τελικό σκορ 3-1.

Στο γήπεδο «Π. Νικολαΐδης», η Νίκαια πέρασε ένα εύκολο απόγευμα κόντρα στην Αρμενική, της οποίας επικράτησε με 4-1 και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού.

Στη Δραπετσώνα, ο Προφήτης Ηλίας φιλοξενήθηκε από της Α.Σ Ποντίων και χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα, επικράτησε με 2-0.

Επίδειξη δύναμης στο γήπεδο της Χαραυγής απέναντι στον Αστέρα Κερατσινίου έκαναν τα Αστέρια Δραπετσώνας, καθώς επικράτησαν με 5-1, ενώ το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμη μεγαλύτερο, αν ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων δεν ήταν σε καλή ημέρα.