Λιέτουβος Ρίτας: Έβαλε 11 πόντους σε 47 δευτερόλεπτα και νίκησε με έναν! (video)

Κάτι απίστευτο έγινε σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Λιθουανίας, όταν η Λιέτουβος Ρίτας βρέθηκε να χάνει με 10 πόντους διαφορά με 47 δευτερόλεπτα να μένουν για τη λήξη.

Η ομάδα των πρώην παικτών του Ολυμπιακού, Ρενάλντας Σεϊμπούτις και Μαρτίνας Γκετσεβίτσιους, έχανε 82-72 με 47 δευτερόλεπτα να απομένουν για την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, αλλά έκανε την ανατροπή και έφτασε στην επικράτηση με έναν πόντο διαφορά (83-82)!

Η Λιέτουβος σκόραρε 11 πόντους μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό και πήρε το ματς εναντίον της Ατλέτας. Πρόκειται για μεγάλο κατόρθωμα για τη Λιέτουβος, αφού 11 πόντοι μπαίνουν κατά μέσο όρο σε 5 λεπτά αγωνιστικού χρόνου! Αυτά μόνο η Εθνική Ελλάδας, παλιά, τα έκανε!