2ος Όμιλος Νότου: «Διπλό» ο Πολυκράτης Σάμου

Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική του 2ου Ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής ο Πολυκράτης επιβλήθηκε με 58-48 της Ιεράπετρας, εκτός έδρας.

Τη δεύτερη νίκη τους πέτυχαν οι Σαμιώτες, αυτή τη φορά στην Κρήτη, κερδίζοντας την Ιεράπετρα που έδωσε τον πρώτο φετινό αγώνα της. Οι παίκτες του Μιχάλη Θάνου αιφνιδιάστηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο, οπότε βρέθηκαν να χάνουν με 19-7, αλλά στη συνέχεια ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, έκλεισαν μπροστά το ημίχρονο με 29-28 και κυριάρχησαν στην επανάληψη, έχοντας μεγάλο όπλο την άμυνα και πρώτο σκόρερ τον Περρωτή.

Διαιτητές: Ηλ. Χρηστίδης, Τσαρούχα.
Δεκάλεπτα: 19-7, 28-29, 37-42, 48-58.
Ιεράπετρα (Γαϊτανάκης): Κορνιοτάκης 5 (1), Κοροβέσης 2, Βασιλειάδης 15 (3), Καραλάκης 2, Χατζηιωαννίδης, Λαγουδάκης, Κολοβός, Δημογεροντάκης, Βαν Ντε Μπιλτ 3, Ματζαράκης 8 (2), Στρατάκης 10, Λυκουρίνος 3.
Πολυκράτης Σάμου (Θάνος): Αντωνούσος 2, Καρτσωνάκης 16 (5), Τοπουζίδης 6 (2), Καποτάς 3 (1), Περρωτής 17, Λαγουδάκης 5, Ράλλης 9 (1), Τσαρβούλιας.

EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν