Μιλγουόκι Μπακς: Σαρωτικός Giannis διέλυσε τους Ρόκετς (video)
Twitter / Bucks

Οι Μιλγουόκι Μπακς επιβλήθηκαν των Χιούστον Ρόκετς με 125-105, χάρη σε έναν τρομερό Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Απίθανη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τα ξημερώματα, οδηγώντας τους Μιλγουόκι Μπακς στη νίκη με 125-105 επί των Χιούστον Ρόκετς, για το 2 στα 2 των «ελαφιών». Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι, η ομάδα του Giannis ήταν εντυπωσιακή, με τον Έλληνα φόργουρντ να πετυχαίνει 44 πόντους.

Οι γηπεδούχοι έδειξα από νωρίς τις προθέσεις τους, κάνοντας εκρηκτικό ξεκίνημα με 13-0 και η διαφορά μόνο μεγάλωνε. Η πρώτη περίοδος βρήκε τα «ελάφια» +18, 41-23, με τους Ρόκετς να μην μπορούν να αντιδράσουν. Στο ημίχρονο ο Greek Freak είχε ήδη 20 πόντους και η ομάδα του είχε πάρει προβάδισμα με 67-48.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με τους Μπακς και τον Γιάννη να σφυροκοπούν το καλάθι του Χιούστον και η νίκη με 125-105 ήρθε φυσιολογικά.

Ο Αντετοκούνμπο αποσύρθηκε στον πάγκο 8 λεπτά πριν τη λήξη με 44 πόντους, 12 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Ο Τζρου Χόλιντεϊ πέτυχε 19 πόντους, με τους Μπακς να έχουν 56.5% εντός πεδιάς. Ο Μπρουκ Λόπεζ είχε 5 τάπες, με τους νικητές να τελειώνουν την αναμέτρηση, καταγράφοντας 10 μπλοκ.

Οι Ρόκετς στα πρώτα τρία παιχνίδια τους μετράνε ισάριθμες ήττες και κόντρα στους Μπακς, ο Τζάιλεν Γκριν ήταν ο πρώτος σκόρερ με 22 πόντους, ενώ ο Έρικ Γκόρντον δεν αγωνίστηκε, λόγω τραυματισμού.

UEFA Youth League: Ασταμάτητος Ολυμπιακός, στον τελικό της διοργάνωσης!