4ο Τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος»: Έτσι πέρασε στον τελικό η Αρμάνι Μιλάνο (video)
Intime.gr

Η Αρμάνι Μιλάνο ανέβασε στροφές στη δεύτερη περίοδο της αναμέτρησης με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και δείχνοντας διάρκεια σε άμυνα και επίθεση έκοψε πρώτη το νήμα του τερματισμού, στην πρεμιέρα του 4ου τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος» στο ΟΑΚΑ.

Οι Ιταλοί επικράτησαν άνετα με 80-71 των Ισραηλινών και στον αυριανό τελικό (24/9) περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Παναθηναϊκός-Αναντολού Εφές.

Κορυφαίος των πρωταθλητών Ιταλία ο Ναζ Μήτρου-Λονγκ με 19 πόντους, ενώ 15 πρόσθεσε ο ΝτεΣόν Τόμας και 13 ο Τζιανπάολο Ρίτσι. Από την Μακάμπι ξεχώρισε ο Άλεξ Πόιθρες με 12 πόντους.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη