Live Chat Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης-Ολυμπιακός 84-78 (τελικό)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης-Ολυμπιακός: Δείτε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα από το Live Chat του Onsports

Μετρώντας έξι εντός έδρας νίκες σε ισάριθμους αγώνες στο ΣΕΦ, ο Ολυμπιακός αναζητά σήμερα το πρώτο εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα, καθώς έχει ηττηθεί στη Βαρκελώνη και στη Μόσχα. Η ομάδα του Μπαρτζώκα προέρχεται από σερί τριών νικών, έχει το «μομέντουμ», ενώ μετρά και μία περισσότερη νίκη από τη Ζενίτ (5-3).

Στη δεύτερη θέση, όπου βρίσκεται ο Ολυμπιακός στον βαθμολογικό πίνακα, έχει προκύψει πενταπλή ισοβαθμία, ενώ μόνη πρώτη με 7 νίκες - 1 ήττα είναι η Αρμάνι Μιλάνο.

Στο μεταξύ, έναν γνώριμό τους θα βρουν οι παίκτες του Ολυμπιακού στην Αγία Πετρούπολη, τον Μιντάουγκας Κουζμίνσκας, ο οποίος αγωνίστηκε στην ομάδα του Πειραιά την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Ο Σαμπάζ Νέιπιερ παραμένει εκτός για την Ζενίτ, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Ντμίτρι Κουλάγκιν.

Για τους «ερυθρόλευκους» ο Κουίνσι Έισι δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα στον Ολυμπιακό.

Δείτε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα από το Live Chat του Onsports

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ