Μεγάλη νίκη της Εφές επί της Μπάμπεργκ με ανατροπή

Χάρη στο καλό δεύτερο ημίχρονο και τους εύστοχους Μπράουν και ΜακΚόλουμ η Αναντολού Εφές πήρε τη νίκη επί της Μπάμπεργκ με 69-58.

Φρένο στα αρνητικά αποτελέσματα έβαλε η Αναντολού Εφές που πέτυχε την πρώτη νίκη της από την ημέρα που ανέλαβε τον πάγκο της ο Εργκίν Αταμάν. Η ομάδα της Τουρκίας επικράτησε της Μπάμπεργκ με 69-58 και ανέβηκε ανέβει στο 4-11 της βαθμολογίας ενώ οι φιλοξενούμενοι «έκλεισαν» τον πρώτο γύρο με 6-9.

Η Εφές μπήκε δυνατά στο ματς αλλά η Μπάμπεργκ αντέδρασε, κάνοντας ένα 10-0 (15-18). Η ομάδα του Τρινκιέρι ήταν φουριόζα στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήγε στα αποδυτήρια με το +9 (29-38) αλλά οι ΜακΚόλουμ και Ντάνστον ξεκίνησαν την αντεπίθεση της Εφές, η οποία πλησίασε στο -4 (44-48). Οι Τούρκοι είχαν τον πλήρη έλεγχο στη συνέχεια και μέχρι το τέλος και πήραν τη νίκη με το 69-58.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 29-38, 44-48, 69-58