Live Chat Λάρισα-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 84-77 (τελικό)
INTIME

Λάρισα - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: LIVE το Game 2 για τα ημιτελικά των playoffs της Basket League.

Πράξη δεύτερη για τα ημιτελικά της Stoiximan Basket League με τη Λάρισα να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ στο κλειστό της Νεάπολης.

Οι «πράσινοι» έχουν το πάνω χέρι στη σειρά με δύσκολη νίκη στην πρεμιέρα για το 1-0 και θέλουν να διευρύνουν το προβάδισμά τους στη θεσσαλική πόλη με έπαθλο την πρόκριση στους τελικούς.

Ο Γιώργος Βόβορας δεν υπολογίζει στον τραυματία Βασίλη Καββαδά, ενώ δεν υπάρχουν άλλα αγωνιστικά προβλήματα για τις δυο ομάδες.

Από την άλλη, η Λάρισα είχε σε εξαιρετική μέρα τον Στέφαν Μούντι στο Game 1 και θέλει να παρουσιαστεί εξίσου συγκεντρωμένη και έτοιμη στην έδρα της, για να ισοφαρίσει τη σειρά.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ήταν ο νικητής των δύο αγώνων της κανονικής περιόδου, καθώς και στο πρώτο ματς των ημιτελικών. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου χρειάστηκε, ωστόσο να ανατρέψει διαφορά 19 πόντων για να φύγει με τη νίκη από τη Λάρισα.

Σαφώς πιο εύκολο ήταν το έργο του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στο ΟΑΚΑ. Στο ματς που έγινε στις 20 Απριλίου επικράτησε με 98-67, ενώ στο πρώτο ματς των ημιτελικών επικράτησε με 87-77 και κορυφαίους τους Νέντοβιτς-Παπαπέτρου.

Θυμίζουμε ότι για την πρόκριση απαιτούνται τρεις νίκες.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Πουρσανίδης-Τσαρούχα-Καρπάνος (Βαρνάς), ενώ το επόμενο ματς θα γίνει την Παρασκευή στις 19:30 στο ΟΑΚΑ.