Ανατροπή για Κηφισιά, βυθίζεται η Καβάλα!

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Κηφισιά στο «Ζηρίνειο» όπου επιβλήθηκε της Καβάλας με 83-79.

Την πορεία της προς τα play-off συνέχισε η Κηφισιά που επιβλήθηκε με αρκετά δύσκολο τρόπο 83-79 της Καβάλας για να βυθίσει την αντίπαλό της ακόμα περισσότερο βαθμολογικά.

Η ομάδα του Στηβ Γιατζόγλου μπήκε εξαιρετικά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 48-38 και να δείξει πως μπορεί να φύγει με τη νίκη.

Παρόλα αυτά, στην 3η περίοδο η Κηφισιά μείωσε στους δύο πόντους και το 65-63. Στην τελευταία περίοδο ήταν πιο ψύχραιμη και μπόρεσε έτσι να φτάσει στην τεράστια νίκη με 83-79.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Στίγκερς 12 (1), Κασελάκης 16 (1), Χογκ 12, Ελ – Αμίν 16, Γλυνιαδάκης 8, Μάρσαλ, Χατζηνικόλας, Γκίκας 7 (1), Πόποβιτς, Σταματής 8 (2), Χρυσικόπουλος, Σμιθ 4.
ΚΑΒΑΛΑ: Λέιζερ 10 (2), Γουίλιαμς 6, Μακί 13 (3), Γκέλιος 5 (1), Κρόμα 16 (1), Σταμπούλης 6, Κοστόφ 17, Καλαϊτζίδης, Γιαννακίδης 6 (2), Δεμερτζής.