Καθάρισε στο τέλος η Κηφισιά

Στις επιτυχίες επέστρεψε η Κηφισιά η οποία επιβλήθηκε 77-69 του Κολοσσού Ρόδου.

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η Κηφισιά στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τον Κολοσσό Ρόδου επικρατώντας 77-69. Το παιχνίδι ήταν κλειστό σε όλη του τη διάρκεια με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν προς το τέλος για να πάρουν τη νίκη.

Στην πρώτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 25-21, για να πάνε οι γηπεδούχοι στο ημίχρονο με ένα πόντο διαφορά και το 42-41. Στην 3η περίοδο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 59-55.

Στο τέλος όμως, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν και επικράτησαν 77-69.

Τα δεκάλεπτα: 21-25, 42-41, 59-55, 77-69

Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Λόουερι 17 (1), Στίγκερς 10 (2), Κασελάκης 16 (3), Χογκ 13, Γλυνιαδάκης 11, Γκίκας 5 (1), Πόποβιτς, Σταμάτης, Χρυσικόπουλος 2, Σμιθ 3, Ελ-Αμίν, Σπυριδωνίδης.
Κολοσσός Ρόδου (Λυκογιάννης): Λαρεντζάκης 15 (1), Λίντεν 8, Ρέλεφορντ 6, ΜακΓκί 5, Λιούις 7 (1), Μπιλλής, Οικονομόπουλος, Μανωλόπουλος 2, Ντέιβις 7, Γεωργαλλής 3 (1), Αχόνεν 3 (1), Σαλούστρος 13 (2).

Live εκπομπή: Το Onsports στο Final 4 Euroleague 2024 - Ημέρα 2η
Αρχίζει το Final 4 της Euroleague με πολλά ειδικά στοιχήματα στα καταστήματα ΟΠΑΠ
The C: Ο απόλυτος γευστικός, και όχι μόνο, καλοκαιρινός προορισμός της αθηναϊκής Ριβιέρας
Ερνανγκόμεθ στο Onsports: «Ξέρουμε ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε» (video)