Formula 1: «Τσάρος» ο 100αρης Χάμιλτον στο Σότσι - Άθλος με 2η θέση για Φερστάπεν (photos)

Τη 100η νίκη του πήρε ο Λιούις Χάμιλτον στο Grand Prix του Σότσι - «Άθλος» και από τον Φερστάπεν

Ο Λιούις Χάμιλτον κατέκτησε τη νίκη στο ρωσικό γκραν πρι της Φόρμουλα Ένα στην πίστα του Σότσι, που είναι και ο 15ος συνολικά αγώνα της εφετινής χρονιάς.

Ο Βρετανός οδηγός της Mercedes έφθασε τις 100 νίκες στην καριέρα του και ανέβηκε στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης.

Σε έναν αγώνα, που η βροχή στο τέλος έπαιξε σημαντικό ρόλο στον τερματισμό των οδηγών, δεύτερος τερμάτισε ο Μαξ Φερστάπεν (Red Bull), αν και εκκίνησε από την τελευταία θέση και τρίτος ο Κάρλος Σάινθ Τζούνιορ (Ferrari).

Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς