Diriyah Tennis Cup: Αποκλεισμός για Τσιτσιπά από Νόρι
EPA/Alessandro Di Marco, ΑΜΠΕ

Την ήττα στην πρεμιέρα του στο Diriyah Tennis Cup γνώρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς με τον Κάμερον Νόρι να επικρατεί 2-0 σετ, 6-4, 6-4.

Ο Βρετανός τενίστας έδειξε περισσότερο συγκεντρωμένος στον αγώνα και έκανε το 2Χ2 την Πέμπτη (8/12) στο τουρνουά της Σαουδικής Αραβίας, μια και το πρωί είχε αποκλείσει από τον 1ο γύρο τον Νικ Κύργιο.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν κατάφερε να βρει απαντήσεις στα break που έκανε ο Κάμερον Νόρι, ένα σε κάθε σετ, με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία να προκριθεί στα ημιτελικά και να διεκδικήσει το έπαθλο του ενός εκατομμυρίου δολαρίων.

Αντίθετα, την Παρασκευή (09/12) ο Έλληνας τενίστας θα πάρει μέρος στο τουρνουά του διπλού, όπου θα συμμετάσχουν οι 8 παίκτες που ηττήθηκαν στα παιχνίδια της Πέμπτης (08/12). Από την άλλη πλευρά, ο Κάμερον Νόρι περιμένει το νικητή του αγώνα του Φριτζ με τον Χούρκατς.

Στον άλλο ημιτελικό ο Σταν Βαβρίνκα θα αντιμετωπίσει τον Ντανίλ Μεντβένεφ, καθώς ο πρώτος αποκλείθηκε τον Ρούμπλεφ και ο δεύτερος τον Ζβέρεφ.

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»