Nottingham Open: Διακοπή λόγω βροχής στην αναμέτρηση της Μαρίας Σάκκαρη με την Ρεμπέκα Μαρίνο
Intime.gr

Διακοπή στον αγώνα της Μαρίας Σάκκαρη με την Ρεμπέκα Μαρίνο στο κεντρικό κορτ του Nottingham Open στο φινάλε του δεύτερου σετ, λόγω βροχόπτωσης. Για τις 5μ.μ. έχει μεταφερθεί η επανέναρξη της αναμέτρησης αν σταματήσει η βροχή.

Την ώρα που η Ελληνίδα τενίστρια, Νο 5 προσπαθούσε να φτάσει στην ισοφάριση μετά το πρώτο χαμένο σετ από την Καναδή αντίπαλό της, Νο 109, η δυνατή βροχή έγινε αιτία να διακοπεί απότομα η αναμέτρηση και να πάνε οι δύο αθλήτριες στα αποδυτήρια.

Το κορτ σκεπάστηκε για να προστατευτεί από την έντονη βροχόπτωση. Ενώ σύμφωνα με ενημέρωση των διοργανωτών ο αγώνας αναμένεται να ξεκινήσει σε ένα τέταρτο (στις 4μ.μ.) αν φυσικά διακοπεί η βροχή.

Η Μαρία Σάκκαρη είναι αυτή που σερβίρει για την κατάκτηση του 2ου σετ, με το σκορ να βρίσκεται στο 1-6, 5-3 και 30-30.

Σύμφωνα με νεότερη ενημέρωση ο αγώνας αναμένεται να ξεκινήσει στις 5μ.μ.

Με αυτούς τους ΗΓΕΤΕΣ δε φοβάται τίποτα και κανέναν!
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Ολυμπιακός - Άστον Βίλα και τα ημιτελικά του Europa League