Κριστιάν Γκολομέεβ: «Τορπίλισε» και άλλο Πανελλήνιο ρεκόρ στα 50μ ελεύθερο!

Κριστιάν Γκολομέεβ: Νέο Πανελλήνιο ρεκόρ σημείωσε κατακτώντας την 3η θέση στα 50μ. ελεύθερο την πρώτη ημέρα του τελικού στο «International Swimming League» της Βουδαπέστης!

Ο Έλληνας πρωταθλητής… τρέλανε τα χρονόμετρα και σήμερα, Σάββατο (21/11), δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση, και τερμάτισε στην 3η θέση στα 50μ ελεύθερο σε 25άρα πισίνα, πετυχαίνοντας νέο Πανελλήνιο ρεκόρ, για 4η φορά στη διοργάνωση, με επίδοση 20.75. Μάλιστα «έσπασε» το δικό του ρεκόρ που διατηρούσε από τις 13/12/2017 με χρόνο 21.02.

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ τερμάτισε στην 3η θέση και στα 4Χ100μ ελεύθερο, με το σκουφάκι του LA Current, με συνολικό χρόνο 3:05.20, με τον ίδιο να ολοκληρώνει την προσπάθειά του και πάλι κάτω από τα 46 δευτερόλεπτα (45.87)!

Ενώ πολύ καλή κούρσα πραγματοποίησε και ο Ανδρέας Βαζαίος με το σκουφάκι του London Roar, ο οποίος πήρε τη 2η θέση στα 200μ μικτής ατομικής, με επίδοση 1:51.84 και έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Τέλος μια εξαιρετική κούρσα στα 4Χ100μ ελεύθερο έκανε και ο Απόστολος Χρήστου, ο οποίος με τη δεύτερη ομάδα του LA Current τερμάτισε στην 6η θέση με 3:09.01, με τον Έλληνα κολυμβητή να σημειώνει 45.97, βελτιώνοντας αρκετά το ατομικό του ρεκόρ. Ο Απόστολος Χρήστου πήρε μέρος και στα 4Χ100μ μικτής ανδρών, καταλαμβάνοντας την 8η θέση με το LA Current, με τον ίδιο να σημειώνει 50.95 στα 100μ ύπτιο που αγωνίστηκε.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ