Τένις: Συγχαρητήρια μηνύματα από Αυγενάκη και Μαυρωτά στη Μαρία Σάκκαρη

Οι Λευτέρη Αυγενάκης και Γιώργος Μαυρωτάς έσπευσαν να συγχαρούν την Μαρία Σάκκαρη για την σπουδαία νίκη της επί της Σερένα Ουίλιαμς, στη φάση των «16» του Σινσινάτι Οπεν.

Ο υφυπουργός Αθλητισμού και γενικός γραμματέας αθλητισμού συνεχάρησαν μέσω αναρτήσεών τους στο twitter την Ελληνίδα τενίστρια, που σημείωσε τη μεγαλύτερη νίκη της καριέρας της με 2-1 σετ και προκρίθηκε στους «8» του Western & Southern Open.

«Συγχαρητήρια @mariasakkari για τη νίκη & τον αποκλεισμό της Serena Williams στο @CincyTennis. Τέτοιες εμφανίσεις, για τις οποίες μιλάει όλος ο πλανήτης, καταξιώνουν. Κάνουν πιο προσιτά και τα πιο "άπιαστα" όνειρα. Όλο και πιο ψηλά, όλο και πιο δυνατά» αναφέρει στην ανάρτησή του ο Λευτέρης Αυγενάκης.

Ενώ ο Γιώργος Μαυρωτάς, έγραψε: «Συγχαρητήρια @mariasakkari, νικώντας μεγάλους, γίνεσαι πραγματικά μεγάλη. Σταθερά βήματα προς ένα πολλά υποσχόμενο μέλλον...».

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα