Τα highlights της νίκης του Τσιτσιπά στη Μασσαλία

Στον τελικό του Όπεν Μασσαλίας θα υπερασπιστεί την Κυριακή τον τίτλο του ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Η Μασσαλία ταιριάζει στον Στέφανο Τσιτσιπά, ο οποίος για δεύτερη διαδοχική χρονιά, πέρασε στον τελικό, καθώς τενίστας νίκησε με 7-5, 6-3 τον Κοζάκο Αλεξάντερ Μπούμπλικ. Ο Έλληνας τενίστας πέρυσι είχε κατακτήσει το Όπεν της Μασσαλίας και την Κυριακή (23/2, 15:00) θα έχει την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο του.

O Τσιτσιπάς βρήκε δυσκολία στο πρώτο σετ, ενώ δέχτηκε για πρώτη φορά break στη διοργάνωση. Στο δεύτερο σετ όμως επέβαλε την κυριαρχία του προηγούμενος με σπάσιμο σερβίς από νωρίς και δίχως ποτέ να χάσει το προβάδισμα. Αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον τελικό θα είναι ένας εκ των Ζιλ Σιμόν (δις φορές κάτοχος του τίτλου) και Φίλιξ-Οζέρ Αλιασίμ.