Ποσειδώνας: Πήρε το... θρίλερ με ΧΑΝΘ

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Λουτράκι, με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου να κερδίζει 23-21 τη μαχητική ΧΑΝΘ για την Α1 Χάντμπολ Ανδρών.

Στο πρώτο μέρος ο Ποσειδώνας κατάφερε να ξεφύγει με 6 γκολ διαφορά (12-6) και 5 στο ημίχρονο (13-8), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε και διεκδίκησε τη νίκη. Τελικά ο Ποσειδώνας ανέκτησε ξανά το προβάδισμα και το κράτησε μέχρι το τέλος.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- ΧΑΝΘ 23-21.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-2, 5-3, 9-5, 12-6, 13-8 (ημχ.), 13-11, 14-12, 15-14, 18-16, 20-18, 23-21.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογιώργος, Βαμβακάς 1, Πέρρος 9, Τοκατζόγλου, Οικονόμου 1, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 1, Τρουμπέτας 5, Βασιλειάδης, Παπαδόπουλος Π., Παπαδόπουλος Ι., Ρουμελιώτης 2, Δημητρόπουλος, Χερουβείμ 4.

ΧΑΝΘ (Νίκος Μάντζος): Λαγούδης, Ιωαννίδης, Καφαντάρης Ν. 2, Σαρηγιαννίδης 3, Δέσπος 4, Λάππας 2, Ναουμίδης, Κόντης 7, Μαυρόπουλος, Αργυρίου, Παπαδόπουλος Ν. 1, Τσαγκαράκης, Μπαϊρλής, Τζίνεβης, Κουπαρανίδης, Παντελίδης.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τσάμος Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 2/3- 2/2 Κόκκινη: 57:53 Μαυρόπουλος (τρία δίλεπτα).