Α1 Ανδρών: Κορυφή για Αναγέννηση

Μία ακόμα σημαντική νίκη… έγραψε η Αναγέννηση Βύρωνα στην Α1 Ανδρών χάντμπολ, επικρατώντας 20-18 του Φοίβο, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήραν προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο, στο ημίχρονο, ο Φοίβος είχε μειώσει στο γκολ (12-11) και στις αρχές του δεύτερου πήρε προβάδισμα (17-16) με πέναλτι του Μέτση στο 46’. Όμως, στα τελευταία λεπτά, η Αναγέννηση εκμεταλλεύτηκε το μπλάκ άουτ των φιλοξενούμενων και τον τραυματισμό του Αποστολίδη και πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 8-3, 9-5, 11-7, 12-11 (ημχ), 14-13, 15-14, 16-16, 17-17, 19-17, 20-18

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Παναγιώτης Ιατρούδης): Μαγκαφουράκης, Γεωργίου 2, Στούμπης Π. 4, Καραστέργιος, Αργυράκης, Τσεύλικος 1, Χριστοδούλου 1, Στούμπης Δ. 1, Χατσίκας 3, Αντωνιάδης, Μυλωνάς 1, Κωστούλας, Λεωνίδας 6, Φάμπατς 1, Ζέκιος, Βλαχοθανάσης.

ΦΟΙΒΟΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης, Καράγγελος, Σαουλίδης 4, Μπαλαμός, Βότσης 2, Αποστολίδης 3, Μέτσης 4, Καβουσανάκης 5, Ναουμίδης, Χατζηβακαλέλης, Σεϊρεκίδης, Κοπαϊδης, Χατζηαγαπίου, Καφαντάρης

Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 2/3 - 2/2/

Μπαρτζώκας: «Καλύτερος πλέι μεικερ στην Ευρώπη ο Καλάθης»
Πασκουάλ: «Η δουλειά του προπονητή είναι να αξιοποιήσει στο έπακρο τους παίκτες του»
Το «3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού και Σύγχρονου Χορού» αποτελεί ευκαιρία για διεθνή καριέρα
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ποδοσφαιριστής σώθηκε από επεισόδια στο γήπεδο με σημαιάκι του κόρνερ (video)
Συναγερμός στο Ελ. Βενιζέλος – Αυτή είναι η γυναίκα που προκάλεσε πανικό (pics)
To Astrology.gr γιόρτασε τον Άγιο Βαλεντίνο χαρίζοντας ξεχωριστά δώρα στους επισκέπτες του! (photos)