Α1 Ανδρών: Κορυφή για Αναγέννηση

Μία ακόμα σημαντική νίκη… έγραψε η Αναγέννηση Βύρωνα στην Α1 Ανδρών χάντμπολ, επικρατώντας 20-18 του Φοίβο, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήραν προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο, στο ημίχρονο, ο Φοίβος είχε μειώσει στο γκολ (12-11) και στις αρχές του δεύτερου πήρε προβάδισμα (17-16) με πέναλτι του Μέτση στο 46’. Όμως, στα τελευταία λεπτά, η Αναγέννηση εκμεταλλεύτηκε το μπλάκ άουτ των φιλοξενούμενων και τον τραυματισμό του Αποστολίδη και πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 8-3, 9-5, 11-7, 12-11 (ημχ), 14-13, 15-14, 16-16, 17-17, 19-17, 20-18

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Παναγιώτης Ιατρούδης): Μαγκαφουράκης, Γεωργίου 2, Στούμπης Π. 4, Καραστέργιος, Αργυράκης, Τσεύλικος 1, Χριστοδούλου 1, Στούμπης Δ. 1, Χατσίκας 3, Αντωνιάδης, Μυλωνάς 1, Κωστούλας, Λεωνίδας 6, Φάμπατς 1, Ζέκιος, Βλαχοθανάσης.

ΦΟΙΒΟΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης, Καράγγελος, Σαουλίδης 4, Μπαλαμός, Βότσης 2, Αποστολίδης 3, Μέτσης 4, Καβουσανάκης 5, Ναουμίδης, Χατζηβακαλέλης, Σεϊρεκίδης, Κοπαϊδης, Χατζηαγαπίου, Καφαντάρης

Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 2/3 - 2/2/

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ