Νέα Ιωνία: «Περίπατος» με Πρωτοπόρους

Ένα ξεκούραστο απόγευμα πέρασε η Νέα Ιωνία, επικρατώντας 23-14 των Πρωτοπόρων για την 6η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών.

Οι νεοφώτιστες πρόβαλαν αντίσταση μόνο στις αρχές των δύο ημιχρόνων, ωστόσο στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτριες της Σοφίας Ναϊσίδου ανέβασαν τη διαφορά στο +10 (21-11), «καθαρίζοντας» τη νίκη.

Με αυτή τη νίκη, η ομάδα των Βορείων προαστίων βρέθηκε δυο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Αναγέννηση Άρτας, με τις Ηπειρώτισσες ωστόσο να έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

Η αυλαία της αγωνιστικής «πέφτει» την ερχόμενη Τετάρτη (21/11) με το ματς της Φέτα Ήπειρος Αναγέννησης Άρτας με τον Μέγα Αλέξανδρο, ενώ η Νέα Ιωνία θα υποδεχθεί την ίδια μέρα τον ΠΑΟΚ, στον εξ αναβολής αγώνα της 5ης αγωνιστικής.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ- ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΙ 23-14

Τα δεκάλεπτα: 3-2, 7-5, 10-5 (ημχ.), 13-10, 21-11, 23-14

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Σοφία Ναϊσίδου): Μαυρογεώργη Δ., Μαυρογεώργη Ζ. 5, Μαυρογεώργη Ν. 3, Παπανικολάου 6, Γκεργκίνα, Χρονοπούλου 1, Σλιάκοβα 3, Καλασνίκοβα, Μακρή 1, Χρύση 1, Κοντοστεργίου, Κοτσαμποϊκίδου, Ευκαρπίδου, Παπά 3

ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΙ (Ανδρέας Τάρας): Ποιμενίδου 4, Καραντώνη, Δημητρίου 4, Καλοϊδή, Σερταρίδου Ειρ., Μαυρογένη, Νένεζιτς 3, Παπάζογλου, Ντελή 1, Μάστακα 2, Αμοιρίδου, Πατσούρα, Σερταρίδου Σ.,

Διαιτητές: Τσάκωνας-Μερτινιάν Πέναλτι: 2/3-2/4 Δίλεπτα: 3-4

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ