Bellator 78: Με ΤΚΟ στον τελικό οι Good και Koreshkov (videos)

Θριάμβευσαν με επιβλητικές νίκες οι Lyman Good και Andrey Koreshkov στους ημιτελικούς του τουρνουά οκτώ μαχητών της κατηγορίας Welterweight του Bellator.

To Bellator 78 έγινε στο Φέιρμπορν του Οχάιο και φιλοξένησε, μεταξύ άλλων, τους δύο παραπάνω ημιτελικούς. Στο main event o Good (14-2) κυριάρχησε σε βάρος του Michaeil Tsarev (24-3) από το ξεκίνημα της αναμέτρησης. Μάλιστα το πρόσωπο του ηττημένου γέμισε αίματα εξαιτίας των συνεχόμενων χτυπημάτων. Ευτυχώς για τον Ρώσο, ο ρέφερι, Greg Franklin, αποφάσισε να διακόψει τον αγώνα στο 3:54 του δεύτερου πεντάλεπτου.

Προηγήθηκε ταχύτατη νίκη του Koreshkov (12-0) επί του Marius Zarmoskis (19-7). Ο Λιθουανός μαχητής γνώρισε την πρώτη του ήττα στο promotion, αφού άντεξε μόλις 2:14 στο οκτάγωνο απέναντι στον Ρώσο φιναλίστ, πλέον, του τουρνουά.

Στο τέλος του πρώτου γύρου πήρε μία εύκολη υποταγή ο Daniel Straus (21-4) εναντίον του Alvin Robinson (12-7) σε άλλον αγώνα του προγράμματος. Ακόμα, ο Brian Rogers (10-4) κατέβαλε τον Dominique Steele (6-3) με ομόφωνη απόφαση των κριτών.

Από την πλευρά της, η πρωταθλήτρια Zoila Gurgel (12-1) επέστρεψε στη δράση έπειτα από 19 μήνες και επιβλήθηκε της Casey Noland (4-3) με ομόφωνη απόφαση. Σημειώνουμε πως ο τίτλος της δεν τέθηκε υπό διεκδίκηση.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:
Ο Lyman Good (Η.Π.Α.) κέρδισε τον Michail Tsarev (Ρωσία) με ΤΚΟ στο 3:54 του δεύτερου γύρου και προκρίθηκε στον τελικό των Welterweights.
O Andrey Koreshkov (Ρωσία) κέρδισε τον Marius Zaromskis (Λιθουανία) με ΤΚΟ στο 2:14 του πρώτου γύρου και προκρίθηκε στον τελικό των Welterweights. VIDEO
Ο Daniel Straus (Η.Π.Α.) κέρδισε τον Alvin Robinson (Η.Π.Α.) με υποταγή στο 4:51 του πρώτου γύρου. VIDEO
Ο Brian Rogers (Η.Π.Α.) κέρδισε τον Dominique Steele (Η.Π.Α.) με ομόφωνη απόφαση. VIDEO
Η Zoila Gurgel (Η.Π.Α.) κέρδισε την Casey Noland (Η.Π.Α.) με ομόφωνη απόφαση.
Ο Jason Butcher (Η.Π.Α.) κέρδισε τον Shaun Asher (Η.Π.Α.) με υποταγή στο 1:32 του πρώτου γύρου.
Ο Billy Horne (Η.Π.Α.) κέρδισε τον Trey Houston (Η.Π.Α.) με υποταγή στο 3:30 του πρώτου γύρου.
Ο Mikkel Parlo (Η.Π.Α.) κέρδισε τον Jared Combs (Η.Π.Α.) με ΤΚΟ στο 3:51 του πρώτου γύρου.
Ο Rob Hanna (Η.Π.Α.) κέρδισε τον Rocky Edwards (Η.Π.Α.) με πλειοψηφική απόφαση.
Ο Justin McNally (Η.Π.Α.) κέρδισε τον David Blattman (Η.Π.Α.) με υποταγή στο 0:38 του πρώτου γύρου.

Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)