Ολυμπιακός: Στοπ σε εντυπωσιακό σερί στην Τούμπα (photos+videos)

Ολυμπιακός: Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα και μάλιστα στο ντέρμπι της Τούμπας μπήκε… στοπ σ’ ένα εντυπωσιακό σερί των Πρωταθλητών.

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το μεγάλο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής των Play Off της Super League 1, μια και ηττήθηκε 2-0 από τον ΠΑΟΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» προδόθηκαν από δύο λάθη στην άμυνά τους, την στιγμή που δεν μπόρεσαν να απειλήσουν σημαντικά την εστία του Αλέξανδρου Πασχαλάκη.

Για να ακριβολογούμε, οι Πρωταθλητές Ελλάδας δεν κατάφεραν να προκαλέσουν κινδύνους στην άμυνα του «Δικέφαλου του Βορρά» στο δεύτερο ημίχρονο, μια και στο πρώτο ήταν η ομάδα με τις περισσότερες κλασικές ευκαιρίες και ένα δοκάρι με τον Αρμίντο Μπρούμα στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έτσι, το «συγκρότημα» του Πέδρο Μαρτίνς έμεινε στο μηδέν στην επίθεση, για πρώτο παιχνίδι στη φετινή σεζόν στον… μαραθώνιο της πρώτης τη τάξει εθνικής διοργάνωσης. Η ομάδα του Πειραιά μετράει 73 τέρματα ενεργητικό στην Super League 1, έχοντας σημειώσει αυτή την επίδοση σε 29 ματς.

Στο 30ο παιχνίδι ή αν θέλετε στην 4η αγωνιστική των Play Off ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να σκοράρει και να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα που ολοκληρώνεται σε λίγες εβδομάδες, με αποτέλεσμα να μπει ένα… τέλος σ’ ένα εντυπωσιακό σερί των «ερυθρόλευκων».

Δείτε τις χαμένες ευκαιρίες των Πειραιωτών από το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός...

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ